ठुलो संख्यामा रोजगारी खुल्यो : त्रिभुवन बिमानस्थलको लागि गृह मन्त्रालयले माग्यो ६०० कर्मचारी तलव ३० हजार भन्दा माथि ! (विवरण सहित)

गृह मन्त्रालय अन्तरगतको राष्ट्रिय परिचय पत्रतथा पञ्जिकरण विभागले करिब ६०० कर्मचारी आवश्यक रहेको भन्दै दरखास्त माग गरेको छ । सो विभागले मुलुकका विभिन्न जिल्लाका लागि कर्मचारी माग गरेको हो । गृह मन्त्रालय अन्तरर्गतको पञ्जिकरण विभागले विभिन्न जिल्लाका लागि दर्ता अपरेटर पदका लागि कर्मचारी माग गरेको हो । गृह मन्त्रालयले एक सूचना जारी गरी कर्मचारी आवश्यकता रहेको उल्लेख गरेको छ ।

सबै नपाली नागरिकहरुलाई राष्ट्रिय परिचयपत्र उपलब्ध गराउन लागेको गृह मन्त्रालयले सोही कामका लागि कर्मचारी माग गरेको हो । राष्ट्रिय परिचय पत्र वितरण कार्यका लागि विभिन्न जिल्लाका लागि करारमा कर्मचारी माग गरेको सूचनामा उल्लेख छ । त्यसका लागि दर्ता अपरेट पदमा कर्मचारी आवश्यकता परेको हो । सूचनामा झापामा १६४ जना, ललितपुरमा ११७ जना, कञ्चनपुरमा ९१ जना कर्मचारीको आवश्यकता रहेको उल्लेख छ ।

त्यस्तै संखुवासभा ४०, गुल्मीमा ७१ र चितवनमा ११७ कर्मचारीको माग गरिएको छ। यसका लागि आवेदन सम्बन्धीत जिल्लामा रु १० को टिकट टाँसेर निशुल्क दरखास्त दिन सकिने विभागले जनाएको छ। त्यस्तै तलब भने दैनिक १२ सय उपब्ध गराउने विभागले जनाएको छ।

त्रिभुवन अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थलमा ४३८ जनाका लागि रोजगारी, यस्तो छ प्रकृया (सूचना सहित)

नेपाल नागरिक उड्डयन प्राधिकरणले त्रिभुवन अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थलका लागि कर्मचारीको माग गरेको छ । प्राधिकरणको प्रशासन महाशाखाले सूचना प्रकाशित गर्दै विभिन्न पदका लागि ४३८ जना कर्मचारी माग गरेको हो । सूचनाअनुसार कम्युटर अपरेटर १५ जना , सहायक कम्युटर अपरेटर १२, उद्घोषक–उद्घोषिका ७ जना, टेलिफोन अपरेटर ८ जना, हेल्पर ४ जना, हेभि सवारी चालक ८ जना, हलुका सवारी चालक१३ जना, पालेपहरेदार ७९ र ट्रली कलेक्टर ३६ जना गरी ४ सय ३८ जना कर्मचारी माग गरेको हो ।

तर यो सूचनाका आधारमा ब्यक्तिले प्रत्यक्ष रुपमा प्राधिकरणमा फर्म दर्ता गराउन भने मिल्दैन । प्राधिकरणले कर्मचारी सप्लाई गर्ने कम्पनीसंग करारमा खरिद गर्नका लागि बोलपत्र आह्वान गरेको छ । बोलपत्र मार्फत छनौट भएका कम्पनीले प्राधिकरणका लागि कर्मचारी सप्लाई गर्न कर्मचारीको माग सहित फेरी सूचना प्रकाशित गर्न सक्नेछ । प्राधिकरणले निम्म पद र तहमा कर्मचारी आवश्यक भएको भन्दै टेण्डर आह्वान गरेको हो । प्राधिकरणले माग गरेको कर्मचारीका रुपमा जानका लागि टेण्डर मार्फत छनौट भएको संस्थाले आह्वान गरेको कर्मचारी सम्बन्धी विज्ञापनमा फाराम भर्नुपर्नेछ । कम्पनीले छनौट गरेर प्राधिकरणमा जागिरका लागि पठाउने छ । सूचना हेर्नुहोस्

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *